بلایای طبیعی از این سرزمین دست خالی برنمیگردند

این هفته بر دیوارها، خیابان ها و اوتوبان های این شهر نوشته است "هفته بلایای طبیعی"، شعار جالبی هم دارد "بلایای طبیعی فرصت هستند نه تهدید" البته من چندان نفهمیدم چه فرصتی؟ شاید فرصتی برای کم شدن جمعیت کشور، ولی خب کلا دست آقای شهردار درد نکند که حداقل یاد آوری کرد.

این هفته در تقویم ما، هفته ی بلایای طبیعی ست

این هفته در بهشهر سیل آمد که با تقویم همخوانی داشته باشد

مرحبا به این پیش بینی

این هفته ابرها هفت نفر را با خود بردند

هفته ها قبل زمین صدها نفر را در خود کشید

و هفته های بعد!!!!!

بلایای طبیعی، فرصت هایی هستند برای اینکه انسان ها مرگ دست جمعی را تجربه کنند

یا شاید فرصتی برای داغداری چند خانواده با هم

شاید هم فرصتی برای بی خانواده شدن چند کودک

بلایای طبیعی، هفته ها نه، ماه ها نه، سال ها هم نه بلکه قرن هاست که از این سرزمین دست خالی برنمی گردند و اینگونه است که ما همیشه داغداریم

 

/ 7 نظر / 16 بازدید
زارع

بسیار زیبا و دلنشین امیدواریم دیگه شاهد این بلایای طبیعی نباشیم. تو ورزقان اگه خونه ها خشت و گلی نبودند و یا نو سازی شده بودند شاید خیلی کمتر هموطنامونو از دست میدادیم و یا همین طور توی بهشهر... دست طبیعت که مسلماَ بی سر و صدا میاد و میره اونم دست پر ولی خیلی از این تلفات دست خود ما انسانهاست.

محمد

بلایا طبیعی هم در دنیا ی توسعه یافته غیر طبیعی است/ در جهان سوم هر حادثه ای ، هر فاجعه ای طبیعی است از سیل ، زلزله , ‌زیر آورا ماندن ، برادر کشی ، بمب گذاری و هزار تا چیز دیگر طبیعی است اصلا هیچ چیز غیر طبیعی نداریم انقدر در این سزمین حوادث رخ داده که دیگر هیچ چیز عجیب نیست همه چیز ممکن است به عبارتی همه چزی طبیعی است اما در کشورهای توسعه یافته و غنی هر حادثه ای می تواند غیر طبیعی باشد حتی حوادث طبیعی إ مثلا اگر سیلی بیاید یه 10 یا 20 نفری بمیرند انوقت این حادثه غیر طبیعی است یه آدم دیوانه می شود و ناگهان سه نفر را به رگبار می بندد این حادثه غیر طبیعی است همه جمع می شوند و روانشناس و جامعه شناس که بیایید ببینید این حادثه غیر طبیعی چرا رخ داد حتی یک گروه از سرزمین حوادث طبیعی برج دوقلو را حمله می کنند تمام دنیا آن را غیر طبیعی تلقی می کند و در انتقام از این حرکت غیر طبیعی یک حرکت عظیم غیر طبیعی دیگر رخ می دهد و دو کشور به تصر ف در می آید خلاصه انور آب حتی حوادث طبیعی غیر طبیعی است و این ور آب همه حادثه ها طبیعی است حالا حوادث طبیعی که جای خود دارد .

ام جی زمان

- پرونده این شماره 125 رو اختصاص دادیم به بلایای طبیعی و نکاتی که مردم باید بدونن. به انتظار لحظه به لحظه ای که باید بکشیم و به آمادگی که باید داشته باشیم... - همه پرونده رو عوض کنید. بی خیال اینکه مردم چقدر باید آماده باشن. اگه به اذن خدا باشه ، زلزله 10 ریشتری هم کاریمون نمی کنه... من :|

سینا عقیلی

جهان زیر پاهایم می لرزد وقتی بدون تو پنج شنبه های غروب را قدم می زنم هنوز آن قدر دوستت دارم که زیر پاهایم سبز شده است سبز مثل بهاری که فراموش کرد در چشمان تو ببارد.

حامد

مزاج دهر تبه شد در این بلا حافظ / کجاست فکر حکیمی و رای برهمنی

آفتاب

[گل] فقط همين..